Czas na naturalne piękno

Lata 80- i 90-te XX wieku nie lubiły naturalnego wizerunku. Liczył się przede wszystkim mocny i kolorowy makijaż, a także poskręcane lub wytapirowane, sztucznie wyglądające włosy. Moda też pozostawiała wiele do życzenia – chociaż z perspektywy czasu można też i myśleć, że pokazy mody z australijskiego serialu „Powrót do Edenu” należały do inspirujących. Obecnie tego typu image nie ma racji bytu, przy czym nie jest wiadome w jaki sposób współczesne trendy zostaną ocenione za jakiś czas.

Przede wszystkim należy zaprzestać porównywania siebie do modelek czy celebrytek z pierwszych stron kolorowych czasopism. Modelki wyglądają perfekcyjnie i rzeczywiście są przepiękne, ale warto pamiętać, że to co się widzi na zdjęciu, nie do końca odpowiada faktom. Jest tak dlatego, że nad taką sesją zdjęciową pracuje cały sztab najlepszych w branży fachowców: od fryzjera po grafika komputerowego. Coraz częściej można czytać komentarze internautów na temat przesady z obróbką graficzną – gwiazd z okładek wyglądają tak jakby nie były sobą. W codziennym życiu przesada z makijażem może wcale nie wzbudzać zachwytu, a nawet narażać na śmieszność. Trzeba wiedzieć jaki makijaż jest odpowiedni na jaką okazję. Zupełnie inny jest make up biznesowy, a inny wieczorowy – przy czym patrząc na to co się dzieje na polskich ulicach, można odnieść wrażenie, że niektóre panie nie widzą w nim różnicy.

Bycie sobą, bez udawania kogoś kim się nie jest, to najlepsze podejście do tematu pracy nad własnym stylem. Przy odrobinie kreatywności można skutecznie wyróżniać się w tłumie – taki look wcale nie musi wymagać wielu nietypowych elementów. Warto jest korzystać z fachowego doradztwa odnośnie urody i wyglądu. Salon kosmetyczny to miejsce, gdzie można poddać się wielu zabiegom, które mają zbawienny wpływ na cerę, ciało, a także wygląd ogólny. Tutaj można też eksperymentować z makijażem i dobrać najodpowiedniejszy do charakteru naszej urody. Jeśli w dalszym ciągu nie wypracowałaś swojego stylu, bądź masz wątpliwości możesz udać się do swojej kosmetyczki po fachową poradę. W przypadku gdy nie znalazłaś jeszcze „tej jedynej”, warto wesprzeć się opiniami danego salonu. Przykładowo szukając polecanego miejsca w Rzeszowie, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać frazę „swiaturody.com > kosmetyczka > Rzszów”. Oprócz opinii warto wziąć pod uwagę zakres usług a także doświadczenie kosmetyczki. Dobrze wcześniej ustalić jakie się ma oczekiwania względem wizyty, co należy też kosmetyczce powiedzieć, z pewnością mocno ułatwi jej to pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>