Gładkie nogi i bikini na wiosnę

Nadchodzące ciepłe dni powodują, że odsłaniamy coraz więcej swojego ciała. Po długiej zimie czas odsłonić swoje nogi i okolice bikini. Żadna z pań w ciepłe dni nie chce męczyć się w długich spodniach, jednocześnie nie chce też codziennie golić nóg, gdyż jest to niewygodne i kłopotliwe. Na szczęście bełchatowskie salony kosmetyczne są odpowiednio przygotowane do sezonu letniego, dlatego też można tam wykonać skuteczne i dające długie efekty zabiegi depilacyjne.

Największą popularnością u bełchatowskich kosmetyczek cieszą się zabiegi depilacji laserowej. Jest to zabieg o długotrwałym efekcie.
Jak wygląda jego przebieg? Kosztuje on około 90-150 złotych, zależnie od miejsc poddanych kuracji. Światło o dużej mocy jest aplikowane na skórę, przez co mieszki włosowe wraz z cebulkami są trwale uszkadzane i usuwane. Włos jest poddany działaniu bardzo wysokiej temperatury sięgającej nawet osiemdziesięciu stopni. Ktoś mógłby zapytać, o to, czy skóra nie zostanie oparzona przy takim zabiegu? Nic złego nie ma prawa się stać. Włosy zawierają sporą ilość melaniny, która niejako przejmuje to ogromne ciepło i skóra nie ma z nim styczności. To z kolei powoduje usunięcie włosa bez uszkodzenia skóry. Istnieje również tutaj zależność polegająca na tym, że im skóra jest jaśniejsza, a włos zawiera więcej barwnika, czyli melaniny to zabieg jest bardziej trwały. Nie można powiedzieć, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Podczas jego wykonywania można odczuwać lekkie ukłucia, jednak są one do wytrzymania i na pewno są bardziej znośne niż depilacja woskiem lub innymi drogeryjnymi wynalazkami.

Z wykonywaniem takich zabiegów powinny wstrzymać się panie w ciąży oraz osoby, które biorą leki powodujące zwiększoną reakcję na światło. Nie powinno również się stosować kosmetyków zawierających alkohol, ponieważ mogę one podrażnić pozostałości po mieszkach włosowych, które później wyglądają nieestetycznie. Przed zabiegiem również nie powinno stosować się dezodorantów, a pod żadnym pozorem blokerów.

Idealnie gładkie ciało, to w naszych czasach standard. Obecnie depiluje się nogi, pachy i oczywiście okolice bikini. Kiedyś te ostatnie były tematem tabu, dziś jest to dość powszechne w salonach urody. Wykonywane są zabiegi depilacji stref intymnych i jest to zupełnie normalne zjawisko. Z depilacji kosmetycznej korzystają coraz częściej panowie.

2 myśli na temat “Gładkie nogi i bikini na wiosnę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>