Higiena jamy ustnej po zabiegu wszczepienia implantów

Obecnie najlepszym sposobem na to, aby przywrócić swoim zębom piękny uśmiech, jest założenie implantów, które pozwalają zastąpić utracone zęby głównie na skutek nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Decydując się jednak na założenie implantów (http://www.projekt-telemedycyna.cba.pl/), należy mieć świadomość tego, iż warunkiem powodzenia tego zabiegu jest odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej zarówno bezpośrednio po zabiegu, jak i nieco później. W jaki zatem sposób należy dbać o zęby zaraz po wszczepieniu implantów?

Wszczepianie implantów to zabieg nie dość, że kosztowny, to również niezwykle czasochłonny. Z tego właśnie względu decydując się na taki zabieg, koniecznie należy wybrać się do renomowanego gabinetu stomatologicznego (http://dentysta-stomatolog.com/pila,1.html), a warto wiedzieć o tym, iż w Pile znajduje się ich naprawdę sporo. Niejeden stomatolog w tym mieście posiada w swojej ofercie możliwość wszczepienia implantów, jednak wybierając najlepszy gabinet, warto posłużyć się przeglądarką internetową. Wystarczy w tym celu wpisać odpowiednie hasło takie jak np. najlepszy dentysta Piła. Jeśli chodzi natomiast o to, w jaki sposób należy dbać o zęby tuż po przeprowadzonym zabiegu, to należy pamiętać o tym, aby okolica, w której został przeprowadzony zabieg, była utrzymana w jak najbardziej sterylnym stanie. Rana po zabiegu to idealne miejsce dla bakterii i w miejscu tym dosyć szybko zaczyna gromadzić się osad. Z tego też względu przez około 2 godziny po zabiegu należy kategorycznie unikać jedzenia, a także picia. Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, iż przez pierwszą dobę po zabiegu nie należy płukać jamy ustnej, a także myć zębów w okolicy wszczepionego implantu. Warto wiedzieć również o tym, iż istnieje ryzyko odrzucenia wszczepu, dlatego też, aby je zminimalizować należy przede wszystkim zrezygnować z wysiłku, sauny, a także basenu. Oprócz tego należy również zrezygnować z palenia papierosów, a także ze spożywania produktów mącznych, mlecznych oraz tych o wysokiej lepkości, gdyż powodują one pojawianie się na zębach osadu, który niestety stanowi zagrożenie dla implantu. Dlatego warto uczęszczać na kontrole, leczyć zęby i nawet jeśli okaże się, że będziemy musieli mieć przeprowadzony zabieg leczenia kanałowego (http://kimnowak.pl/leczenie-kanalowe-czy-warto-136/) – warto reagować szybciej.

Odpowiednia higiena jamy ustnej po przeprowadzonym zabiegu wszczepienia implantu jest niezwykle ważna, ponieważ jedynie w ten sposób można zminimalizować ryzyko odrzucenia implantu, co jest niezwykle ważne, ponieważ taki zabieg jest bardzo kosztowny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>