Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Depilacja z użyciem lasera diodowego wciąż pozostaje najskuteczniejszą metodą depilacji zbędnego owłosienia na ciele. Zmieniają się jedynie wciąż udoskonalane modele laserów (większość bazuje na tzw. technologii Light Sheer, laserze o długości fali 800 nanometrów), manipulujące wiązką świetlną w celu uzyskania najlepszych efektów. Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Zazwyczaj zabiegi z użyciem lasera poleca się paniom o jasnej karnacji i ciemnym kolorze włosów. Po pierwsze, ten typ urody ma zapewne najwięcej problemów natury estetycznej związanej z odrastającymi włoskami, po drugie, przy takiej kombinacji cech światło lasera działa najskuteczniej (wychwytując zawartą we włosach melaninę, z pominięciem tkanek skórnych). Oczekując jednak umiarkowanych efektów, osoby o rudych i blond włosach również mogą poddać się zabiegowi, jakim jest depilacja laserowa, Warszawa, Kraków – jak Polska długa i szeroka rośnie oferta klinik i salonów kosmetycznych oferujących zabiegi z użyciem lasera. Warto jednak zwrócić się do takiego, który zatrudnia lekarza dermatologa – konsultacja lekarska przed zabiegiem zmniejszy ryzyko wystąpienia powikłań w trakcie i po zabiegu.

Na depilację laserową warto również zdecydować się, jeżeli mamy problem z wrastającymi włoskami i chronicznym zapaleniem mieszków włosowych. Oczywiście, istnieje wiele sposób walki z wrastającymi włoskami, tworzącymi stany zapalne i nieestetycznie wrastające grudki na powierzchni skóry: regularne peelingi lub szorowanie ostrą rękawicą/ szczotką do masażu, używanie kremów z mocznikiem, zaprzestanie używania depilatora i wosku na rzecz maszynki…Większość z nich jednak leczy jedynie objawy, a nie przyczynę, którą jest samo owłosienie. Nierzadko zatem skuteczniej, szybciej, a w dłuższej perspektywie także taniej będzie zdecydowanie się na depilację laserową.

Choć nieprawdą jest, że zabiegi depilacji można wykonywać jedynie w zimie, jest to okres najbardziej sprzyjający serii powtarzalnych zabiegów. Przyczyną, dla której nie należy naświetlać skóry laserem bezpośrednio przed lub po ekspozycji słonecznej jest jej zwiększona wrażliwość i możliwość wystąpienia poparzeń i blizn. Z tego samego powodu, nie należy korzystać z depilacji laserowej świeżo po solarium.

Depilacja laserowa staje się bardzo popularna nawet w mniejszych miejscowościach takich jak Olsztyn. Z powodzeniem znajdziemy kosmetyczkę w Olsztynie (swiaturody.com/olsztyn,kosmetyczka,9.html), która skutecznie wykona taki zabieg. Rodzaj stosowanych urządzeń nie odbiega od tych które stosują salony w wielkich metropoliach…

Depilacja laserowa jest rozwiązaniem trwałym, obecnie skutecznym oraz niesie stosunkowo niewielkie ryzyko powikłań. Podjęcie decyzji o jej przeprowadzeniu warto jednak poprzedzić wcześniejszą lekturą oraz zasięgnięciem opinii: zarówno lekarza, jak i osób, które zabieg już mają za sobą.

Jedna myśl na temat “Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?”

  1. WARTO, WARTO, WARTO! Też się bałam, jak każda ale na prawdę nie ma czego. Wystarczy pokusić się o poszukanie dobrej specjalistki, z referencjami i z dyplomem. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>