Leczenie kanałowe – czy warto?

Pacjenci, którzy rzadko odwiedzają gabinety stomatologiczne muszą liczyć się z tym, że wcześniej czy później czeka ich leczenie kanałowe, czyli zabieg endodoncji. Wieloletnie zaniedbanie jamy ustnej prowadzi bowiem do choroby miazgi zęba, która prowadzi często do jego utraty. Stomatolodzy w Częstochowie twierdzą, że leczenie kanałowe to jedyny sposób na to, by go uratować.

Najnowocześniejszą metodą leczenia kanałowego jest przeprowadzenie zabiegu pod mikroskopem. Dzięki temu dentysta ma możliwość dokładnego obejrzenia całego kanału i komory. Wielokrotne powiększenie pozwala natomiast na jeszcze dokładniejsze oczyszczenie leczonej powierzchni. Po dokładnym oczyszczeniu stomatolog wypełnia korzeń zęba i dopiero na kolejnej wizycie przystępuje do odbudowy zewnętrznej części zęba. Leczenie kanałowe stomatolog przeprowadza w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent czuje się bardzo komfortowo.

Skuteczność leczenia kanałowego zależy od wielu czynników, jednak jak podkreślają specjaliści zawsze warto je przeprowadzać. Rezygnacja z tej metody oznacza bowiem tylko jedno: utratę zęba. Endodoncja to jak do tej pory jedyna metoda leczenia choroby miazgi zębowej. Jest jeszcze jeden argument przemawiający za skorzystaniem z tego rodzaju usługi – leczenie kanałowe można przeprowadzić nawet dwukrotnie. Jeśli już raz uratujesz ząb i po kilku latach dolegliwości powrócą, leczenie można powtórzyć. Pierwszym etapem w takiej sytuacji jest wyczyszczenie korzenia i kanału, a następnie ponowna odbudowa. Oczywiście dentysta z Częstochowy może polecić Ci także wstawienie implantu, jednak prawda jest taka, że nawet najpiękniejszy sztuczny implant nie zastąpi Ci własnego, zdrowego zęba. Dlatego nie zastanawiaj się ani chwili dłużej nad tym, czy warto rozpoczynać leczenie kanałowe. Zawsze warto. Bez względu na to, w jakim stanie są twoje zęby – nigdy nie jest za późno, by zmienić swoje dotychczasowe nawyki i zacząć dbać o jamę ustną. Wprawdzie leczenie może być długotrwałe, ale efekt z pewnością cię zadowoli. Zwłaszcza, jeśli skorzystasz z usług stomatologa, który wyróżnia się na tle innych ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Wystarczy umówić się na pierwszą wizytę, na której lekarz rozwieje wszystkie twoje wątpliwości i opracuje harmonogram leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>