Pielęgnacja twarzy i ciała jesienią

Przełom jesieni i zimy to dobry czas na poddanie się kilku zabiegom kosmetycznym, których wykonywanie w innych porach roku jest obarczone większym ryzykiem powikłań i koniecznością pozostawania w domu. Chociaż w chłodniejszych miesiącach częściej chowamy twarz, włosy i ciało pod grubymi swetrami, kurtkami i szalikami nie oznacza to, że nie powinnyśmy okazywać im równie dużo uwagi i troski, co latem. Na jakie zabiegi warto się zdecydować w najbliższym czasie? Zapraszamy do lektury.

Usuwanie owłosienia
Jednym z popularniejszych zabiegów, które poleca się w miesiącach zimowych jest depilacja laserowa. W ostatnich latach, zainteresowane panie mogą poddać się temu zabiegowi nie tylko w specjalistycznych klinikach, przeprowadzić może go także odpowiednio przygotowana kosmetyczka Kraków. Stolica małopolski jest jednym z miejsc Polsce, w którym panie dbające o urodę, na szczęście nie muszą martwić się brakiem salonów kosmetycznych, oferujących usuwanie zbędnego owłosienia. Depilację laserową przeprowadza się obecnie w dwóch najpopularniejszych wariantach: metodą IPL (Intense Pulsed Light) oraz laserem diodowym, przy czym podkreśla się większą skuteczność tego drugiego. Po obydwu zabiegach należy jednak unikać światła słonecznego i stosować filtry chroniące przed promieniowaniem UV. Niskie natężenie promieniowania w miesiącach zimowych jest więc czynnikiem predysponującym tę porę roku do wykonywania zabiegu depilacji.

Chłody dla urody, czyli twarz pod kontrolą
Z nadejściem jesieni warto również odwiedzić salon kosmetyczny w celu wykonania zabiegów odmładzających i regenerujących dla skóry twarzy. Mowa tutaj głównie o mikrodermabrazji w jej kilku odmianach, fotoodmładzaniu oraz peelingach z użyciem kwasu glikolowego lub kwasów owocowych. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich tych zabiegów jest konieczność unikania światła słonecznego przez kilka dni lub tygodni po ich wykonaniu. Należy pamiętać, że okres ten wydłuża się, jeśli weźmiemy pod uwagę konieczność kilkukrotnego powtórzenia danej kuracji, co na pewno zasugeruje nam kosmetyczka. Kraków jako miasto niechlubnie szczycące się wyjątkowo zanieczyszczonym powietrzem, wymaga od kobiet jeszcze większej dbałości o ochronę cery po każdym zabiegu kosmetycznym.

Jesienią i zimą salon kosmetyczny powinny także odwiedzić panie zmagające się z trądzikiem różowatym, lub ekstremalnie przesuszoną skórą, które to dolegliwości nasilają się zimą. Chemiczne i mechaniczne peelingi dzięki usunięciu zrogowaciałych komórek naskórka ułatwią wnikanie w skórę nawilżających składników maseczek i kremów.

W kosmetycznym kalendarzu kobiety, zmiana pór roku powinna oznaczać nie zwiększenie bądź zmniejszenie intensywności dbania o siebie, a dostosowanie się do panujących warunków atmosferycznych i opracowanie planu właściwiej pielęgnacji.

2 myśli na temat “Pielęgnacja twarzy i ciała jesienią”

  1. Dbać o siebie trzeba zawsze :) A pomoc kosmetyczki bywa niezbędna – na przykład przed wielkim wyjściem warto ją odwiedzić 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>